Murtaş Elektronik A.Ş.
19 Aralık 2014, 12:07:48 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Murtaş Elektronik Forumuna Hoş Geldiniz. Foruma üye olmanız için aktif bir email hesabına sahip olmanız gerekmektedir .

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: DTM-665  (Okunma Sayısı 15420 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Murtas Teknik
Genel Moderatör
Tam Üye

E-Posta
« : 18 Kasım 2009, 02:52:04 »

Değerli Kullanıcılar ;

Xetec DTM-665 modeli MIPS-II Alchemy 500 MhzŸişlemciye sahip 800 x 480 rezolüzyonlu bir 2-DIN ana ünitedir .

MIPS desteği  olmayan diğer yazılımlarda çalışmayacaktır .

Üzerinde bulunan horizon yazılımı cihaza ve karta kitlidir , dolayısıyla kaybetmemeniz önemlidir .

Konuyla alakalı sorularınız için lütfen teknik@murtaselektronik.com adresimizden bize ulaşın
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2010, 01:28:05 Gönderen: Murtas Teknik » Kayıtlı
TuZaK
Yeni Üye
*

E-Posta
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2010, 22:44:14 »

Selamlar,

Bundan 2 Ay önce almış olduğum DTM-665 cihazım ile birlikte gelen haritayı güncellemek istiyorum.
Bu konuda ne yapmam lazım?

Bir diğer durum ise;

Cihaz üzerinde yüklü olarak gelen Horzion yazılımı hiç kullanışlı bulmadım. inanırmısınız sırf bu sebeple ekstra bir navigasyon cihazı kullanıyorum....

Beyenmeme sebebimi soracak olursanız uzun bir yazı yazmam gerekir. Bunun yerine en kestirmeden sorayım;

Nav N Go firması ile bir anlaşma gündemde mi? veya en azından basarsoft harita ve poi si kullanan bir firma ile..

Navmate de bir adres yahut yer bulmak ızdırap, bırakın ızdırabı kimi zaman imkansızlara dayanıyor... aracımda, sizden aldığım DTM-650 vardı. ben bu cihazda iGO8 yazılımı kullanıyordum. Aldıktan 6 ay sonra çalındı. Sigorta şirketide bu yeni cihazı (665) verdi.

Çinden aldığım dandik cihaza attığım yazılım sayesinde artık rahatım ama millet "ya arkadaşım, yok mu bu cihazın navigasyonu?" diye soruyor, bende "var ama ben beyenmedim" diyorum... "eee o zaman neden aldın ki?" sorusuna "düşmedim, düşürüldüm" diye karşılık vermek durumunda kalıyorum.... Tarajik bir durum. 2.500 tl lik cihaz, 70 dolarlık cihazın verdiğini veremiyor...
« Son Düzenleme: 17 Mart 2010, 23:00:05 Gönderen: TuZaK » Kayıtlı

Onur Yumrutaş
Murtas Teknik
Genel Moderatör
Tam Üye

E-Posta
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2010, 01:49:12 »

konuyla alakalı bilgiyi size mail yoluyla gönderdik .

Kullanıcıların tamamını , internet ve satış noktaları kanalıyla ayrıca bilgilendireceğiz .

Murtaş
TuZaK
Yeni Üye
*

E-Posta
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2010, 14:42:49 »

ilgi ve alakanız için teşekkürler.
Başarı ve kolaylıklar dilerim.

Onur Yumrutaş
ketizmen
Yeni Üye
*

« Yanıtla #4 : 26 Mart 2010, 11:16:17 »

Merhaba,
ben de Kasım ayı içinde yeni aldığım aracımla birlikte gelen DTM 665 i kullanıyorum. Cihazın tek kötü tarafı, kullanılan navigasyon yazılımı. "Tuzak" arkadaşın yazdığı gibi, haritası, poi leri yetersiz. Mecburen farklı navigasyon cihazları ve yazılımı kullanıyoruz. Tabiki bu durumda cihaz itibariyle çevremize de rezil oluyoruz. Bu konuda daha önce Murtaş'ı telefonla aradım, aynı zamanda e-mail de attım. MIPS yazılımı falan filan, yapılacak birşey yok dendi. Bence vardır.  Lisanslı navigasyonlarım var, onları hala başka cihazlarla kullanıyorum. Tecrübelerime göre İgo yazılımının kullandığı harita (Avrupa, Türkiye) ve poiler çok gelişmiş. Bu yazılımı yurt dışında bile deneme fırsatım oldu. Murtaş'ın lafta değil gerçek anlamda bu konuya eğilmesi, gelişmiş harita ve poileri kullanabilceğimiz firmalarla anlaşması. Cihaz oldukça güzel, navigasyonun haritalarının yetersizliği yüzünden satıp başka bir cihaz almayı bile düşünüyorum.
Murtas Teknik
Genel Moderatör
Tam Üye

E-Posta
« Yanıtla #5 : 26 Mart 2010, 14:01:25 »

Bu konu gündemimizde , Tuzak arkadaşımıza da mail yoluyla anlattığımız gibi , yazılım değişimi değil fakat kullanılan harita değişimiyle alakalı artık son safhadayız .

Dikkatinizi bir konuya çekmemiz lazım bu noktada ;

Ürün 3 farklı partinin bir araya gelmesi ile tamamlanmış oluyor ; bizim üründe biraraya gelen bu üç parti aşağıdaki şekilde idi

Hardware : Xetec DTM-665

Navigasyon Engine  : Horizon/NavMate 

Navigasyon Haritası : Navtürk

Genel itibariyle bahsi geçen tüm problemlerin temelinde POI yetersizliği , harita yetersizliği , yer bulabilme zorluğu var .

Yer bulabilme zorluğunun sebebi yerleşim bölgelerinin hiyeraşisinde ufak bir farklılık gerekmesi ; yani biz şehir , semt ve sokak arayışımızda , önce şehir sonra semt sonra da sokak hiyeraşisine göre giriş yapmak zorundayız . Halbuki iGo için , örneğin Bakırköy'ü semt ismi olarak girersek , sonrasında Bakırköy sokaklarını arayabiliyoruz , bu giriş esnasından biraz zaman kazandırıyor bize . Bu anlattığımız yazılımla alakalı .

Diğer POI ve harita yetersizliği harita firmasıyla alakalı . Bu konuda en büyük adayımız Başarsoft olacak .

Planlarımıza göre 15 Nisan tarihinde yeni ürünlerde yeni haritaya geçeceğiz

1 Mayıs itibariyle de daha önce satılmış ürünlere " bedelsiz " güncelleme vereceğiz .

Murtaş

ketizmen
Yeni Üye
*

« Yanıtla #6 : 26 Mart 2010, 14:24:16 »

İlginiz için teşekkürler,
Gerçekten en büyük sıkıntı harita ve poiler.. İGO'larda kullanılan Başarsoft'un haritası zannediyorum. İGO haritaları ve poileri oldukça gelişti. Bu çalışmanız için sizi tebrik ediyorum. Mayıs ayını dört gözle bekliyoruz.
Cihazlarımızı bundan böyle gönül rahatlığıyla kullanabilecek ve tavsiye edebileceğiz.Selamlar...
TuZaK
Yeni Üye
*

E-Posta
« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2010, 12:55:50 »

Gösterdiğiniz hassasiyet ve ciddi çalışmalardan ötürü takdir ediyorum.

Size bir önedir; DTM-665 cihazın da ön panel ve arka panel birbirine bağımlı olabilir mi?
Yani, bir nevi kodlama ile arka panel e herhangi bir 665 ön paneli takıldığında çalışmıyacak hale gelebilir mi?
Neden; 17 nisan tarihinde Kia bayii ne uğradım ve yeni gelen orta-üst sınıf katagorisinde ki yeni sorentolarda bundan böyle navigasyon cihazı kullanılmıyacağı, sebebi ise hırsızlık sıkıntısı olduğu hakkında bir bilgi aldım.

Eğer ki bir birine bağımlı hale gelebilen ön ve arka panel olur ise hırsızlığın önüne geçilir, sonuçta hiçbir hırsız satamıyacağı bir cihazı çalmaz.

Bir diğer öneri ise 665 de kullanılan kumanda tasarım çok kötü, aracın iç ışığını açmadan ve kumandaya bakmadan tuşların yerini bulmak güç. 650 serisinin kumandası son derece ergonomik idi, tasarım ve tuş konumlandırmasıda kolay kullanım sağlıyordu.

Değinmişken, kumanda da bir sıkıntı daha var. Örneğin TV veye video izlerken ileri geri aramadan sonra illa ekrana dokunup full hale getirmek gerekiyor. Kumandaya bir tuş daha konulsa sanırım iyi olur.

Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.

Onur Yumrutaş
Murtas Teknik
Genel Moderatör
Tam Üye

E-Posta
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2010, 17:07:53 »

DTM-665 hakkıında sorularınıza aşağıdaki gibi cevap verebiliriz ;

KIA yeni araçlarını orijinal CD çalarla satacak diye biz de tahmin ediyoruz . Açıkçası bu konu tam anlamıyla bizim açımızdan netleşmiş değil . Önceki ürünlerin çalınıyor olması ve bu konuyla alakalı KIA sahiplerinin şikayetçi olması bu kararda etkili olmuş olabilir . Bununla alakalı başka sebepler de olabilir ; açıkçası bu Çelik Motor'un kendi kararıdır .

Hırsızlık ürünlerle alakalı dediğiniz teoride mantıklıdır fakat pratikte çok çözüm olmamaktadır . Biz bu durumu önceki DTM-620 ürünlerde yaşadık . Her ürünün kendi şifresi olmasına rağmen , elektronik dehası hırsızlar bu şifreleri entegrenin kendisini değiştirerek aşabildiler . Dolayısıyla biz elektronik koruma yöntemleri yerine daha pratik olan yöntemler tercih ediyoruz hırsızlığı azaltmak adına .

DTM-665 esasında bu nedenle geliştirildi ve sadece panelini araç sahibi dışında kimseye satmıyoruz . Üstelik ürünün paneli , ana üniteden oldukça pahalı olduğu için tüketici çıkarken yanına panelini aldığı sürece büyük problem olmuyor . Biz hırsızlık ürün sayısında DTM-620 / 650'den sonra DTM-665 'de oldukça azaldığını görüyoruz ve mutlu oluyoruz .

Kumandayla alakalı eleştirilerinizi hem buradan hem de diğer forumdan çok iyi biliyoruz . DTM-665 bildiğiniz gibi Güney Kore ürünü ve orijinalinde kumandası standart olan bir ürün değil . Kore'deki kullanıcılar direksiyon kumandasını kullandıkları için uzaktan kumandaya ihtiyaç duymuyorlar dolayısıyla üründe kumanda standart değil . Biz Türkiye için gerekeceğini bildiğimiz için sonradan dahil ettirdik projeye ve en uygun olan kumandayı dahil ettik ürüne ,bu nedenle mevcut kumanda devam etmek zorunda DTM-665 için .

Yeni versiyonda bu eleştiriyi mutlaka dikkate alacağız .

Saygılar ,
Murtaş Teknik   
TuZaK
Yeni Üye
*

E-Posta
« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2010, 11:21:19 »

Umarım hırsızlık konusunda ilerleyen zamanlarda bu sıkıntılar ortadan kalkar.

Bana daha önce göndermiş olduğunuz Basarsoft Demo haritasını kısıtlı sürede birkaç defa test etme imkanı buldum.

Bu testlerim sırasında en önemli sıkıntı olan adres bulma konusu son derece kolaylaşmış.

Poi bulma da da isim karışıklığı ve sınıflandırma da da iyileştirme olmuş.

Rota hesaplama performansını malesef deniyemedim.

Bazı adresler de ufak tefek sorun yaşadım.

Eğer ki sizin içinde uygun olur ise ikitelli de ki yerinize uğramak ve birtakım sıkıntıları yüz yüze halletmek isterim. Fakat geldiğimde teknik departmandan kimin ile görüşmem gerekli? Benim ismim Onur.

Onur Yumrutaş
Fatih Onsoy
Tam Üye

« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2010, 15:09:45 »

Onur Bey , şirketimize geldiğinizde sizinle ben ilgileceğim, görüşmek üzere.
TuZaK
Yeni Üye
*

E-Posta
« Yanıtla #11 : 17 Haziran 2010, 06:27:58 »

Sonunda, yardımlarınız sayesinde BSharitaflı horizon u kullanmak nasib oldu Gülümseme

Adrese erişim :
En raha kullanım sağlayan BasarSoft firmasına ait harita sorunsuz adres bulmayı sağlıyor.

ilgi alanları:
Aynı şekilde daha öncesinde sıkıntı yaratan poi arama problemi ne mutlu ki yok.

Rota hesaplama:
Kısa süre ve Kısa Mesafe seçeneklerini, diğer iGO tabanlı yazılım sistemlerinde ki hesaplama türlerine çok yakın, sadece ufak tefek birkaç farklılık gördüm. Yeniden Hesplama işlemi biraz yavaş kalıyor (geç değil....).

Harita ve GPS senkronizasyonu:
Daha öncesinde son derece düzgün harita izlemesi yapmaktaydı. En basidi imsan dan K.çekmeceye giderken yer yer haritada ayrı gittim. k.çekmece içinde ise off road navi yapmaya başladı Gülümseme sağım, solun cadde iken nasıl beni yol dışı bıraktı anlamadım... Belki sizin ekliyeceğiniz kod değişikliği ile atlatılabilir.

Önderi: Harita, GPS sinyali doğrultusunda kesik kesik hareket ediyor. Bu yazılım özelliği, ancak düzeltilme imkanı var mı? Yapılacak bir güncelleme içerisinde yer alma olasılığı mevcut mu?

Sonuç:

Portable navigasyon cihazım ile geldiğim Murtas teknik den, Xetec kullanarak döndüm... Şuanda aracımda tek cihaz var. Göz kırpan

Teşekkkürler..

Onur Yumrutaş
mrradon
Yeni Üye
*

« Yanıtla #12 : 18 Ağustos 2010, 15:41:00 »

Bende aracımda DTM-665 kullanıyorum ve Gebze-Kadıköy arasında bile E-5 in dışına çıkarıp ara sokaklara sokmaya kalkıyor. Yeni harita hazır mı? hazır ise nasıl temin edebilirim?
Murtas Teknik
Genel Moderatör
Tam Üye

E-Posta
« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2010, 01:25:36 »

foruma hoşgeldiniz

bahsettiğiniz durum harita kalitesiyle alakalı olmayabilir . Rota seçeneklerini seçerken birden fazla opsiyon verilir yazılımlarda ve seçtiğiniz bu opsiyona göre alternatif güzergahlar çizilir . Anayol ve/veya hızlı opsiyonu seçtiğinizden emin olunuz .

Şu an için DTM-665 modelinde NavMate yazılım ve Başarsoft 2010 haritası kullanılmaktadır .

Haritanızın Navtürk , TeleAtlas veya Başarsoft'tan hangisi olduğunu kontrol eder misiniz

Cevabınıza bağlı olarak eğer eski bir harita var ise , yeni harita güncellemesinin nasıl yapılacağı konusunda ortak karar veririz

mrradon
Yeni Üye
*

« Yanıtla #14 : 21 Ağustos 2010, 17:02:07 »

Teknik servisiniz ile e-mail yoluyla konuyu görüştüm. Igo ile anlaşma aşamasında olunduğunu öğrendim ve yeni yazılımı beklemeye karar verdim. İlginiz için teşekkürler.
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2010, 10:40:19 Gönderen: mrradon » Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!